Пт, 29.03.2024, 17:09
Вітаю Вас Гість | RSS

Цуманський ліцей Волинської області

Меню сайту

Увага! Карантин!

     До уваги учасників освітнього процесу

Сьогодні Луцьким міськміжрайонним відділом ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» підтверджені випадки  захворювання на COVID-19  серед педагогів та учнів закладу. Керуючись Законами України «Про захист населення від інфекційних хвороб», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання Постанови Головного державного санітарного лікаря України № 50 від 22 серпня 2020р. «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та з метою попередження поширення даного захворювання серед працівників та учнів навчального закладу    з 09.02.до 19.02.2021 року включно учні 5Б, 6Б,6В,6П, 7А, 7Б,7Ф,8А, 8Б,8В,8Ф, 10А,10Б,11В класів навчатимуться дистанційно  на платформі Google Classroom.

 

Адаптивний карантин в Україні подовжено до 31 березня. Таке рішення Кабінет Міністрів ухвалив . Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив, що документ передбачає посилення низки обмежувальних заходів.

«Карантин в Україні подовжується до 31 березня 2021 року. Також посилюються обмежувальні заходи на території регіонів. Це пов’язано з різким зростанням кількості випадків коронавірусної хвороби. Нам необхідно зрозуміти, що всі ми опинилися в новій реальності і вона диктує нові правила та необхідність суворо дотримуватися заходів безпеки», — заявив очільник МОЗ.

 

Шановні БАТЬКИ!

З метою збереження  життя та здоров`я дітей, просимо Вас обмежити їх контактне спілкування  з іншими людьми. Нагадуємо Вам, що під час карантину відповідальність за життя та здоров’я дітей покладена на батьків. Звертаємо Вашу увагу на те, що у вечірній час діти мають бути вдома під Вашим контролем!

 

Відомі результати обстеження хмельничанина, у якого була підозра ...Інформація про профілактику інфекції коронавірусу для учнів і батьків

Довідка про вірус, способи профілактики та недопущення поширення.
Новий виклик для глобального здоров’я — поширення раніше невідомого штаму коронавірусу, що швидко розповсюджується в Китаї і зафіксований вжеу 79 країнах, зокрема і в Україні.
Для вас ми зібрали актуальну інформацію про коронавірус та методи профілактики, що рекомендовано міжнародними організаціями охорони здоров’я.


Що таке коронавіруси:
Передусім -це  інфекція. Тобто їхнім природним резервуаром є тварини: пальмові цевети, кажани, навіть кобри. Коронавіруси також РНК-віруси, тому мають високу частоту мутацій і швидко змінюються, в тому числі стають патогенними для людей.
Такі коронавіруси вперше були ідентифіковані в середині 1960-х років. Разом з новим штамом коронавірусу, який зараз активно поширюється в Китаї та інших країнах, їх існує вже сім.


Про уханський вірус:
▪ Новий штам коронавірусу поки відомий під назвою 2019-nCOV. Спалах пневмонії, викликаної цим досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Звідси і назва, якою зараз іменують цей штам. 
▪ Багато людей, яких вразив вірус, працювали чи відвідували ринок в Ухані. Китайські продуктові ринки, так звані wet markets (мокрі ринки) — це скупчення живих і вбитих тварин, птахів, продавців і туристів. За таких умов вірусу зручно поширюватися поміж тушами, тваринами і людьми.
▪ Вірус викликає пневмонію з такими симптомами як кашель, лихоманка та утруднення дихання. Експерти вважають, що інкубаційний період триває близько двох тижнів.
▪ Передача людині від людини була підтверджена національною комісією з охорони здоров’я Китаю. Також існує ризик мутації вірусу.
▪ На даний момент експерти вважають, що в зоні ризику найбільш ймовірно люди із слабким імунітетом. Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

Як захиститися?

Пам’ятайте про свій захист і людей навколо:
▪ Часто і ретельно мийте руки водою і милом. Щонайменше 20-30 секунд. 

 ▪ Якщо немає можливості помити руки з водою і милом, варто використовувати спиртовмісний антисептик для рук — розчин із вмістом спирту 60–80% . Антисептик має покривати всю поверхню шкіри рук, обробляти руки треба щонайменше 30 секунд і особливу увагу приділити нігтям (тут накопичується найбільше бруду).  За першої ж нагоди помийте руки милом і водою.
▪ Не торкайтеся брудними руками очей, носа чи рота.
▪ Уникайте тісного контакту з хворими людьми та натовпу.
Якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігти зараженню інших:
▪ Залишайтеся вдома, якщо захворіли.
▪ Уникайте тісного контакту з іншими людьми.
▪ Прикривайте рот і ніс серветкою під час кашлю і чхання, а опісля ретельно мийте руки.
▪ Регулярно провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні.
▪ Будьте на зв’язку зі своїм сімейним лікарем.

 

 

Про психічне здоров'я не говорять в... - Міністерство охорони ...SТОР – КОРОНОВІРУС або  ЯК ВБЕРЕГТИ  ЕМОЦІЙНЕ  ЗДОРОВ'Я

    «Відкиньте негативні емоції. Мисліть раціонально».
     Не піддавайтеся негативним емоціям, а включіть раціональну свою частину, будьте спокійними та розсудливими. Ознайомтеся з наявною інформацією про коронавірус та дізнайтеся все про його симптоми, профілактику, рекомендації, статистику; проаналізуйте і продумайте, що варто зробити, щоб запобігти небезпечній ситуації або мінімізувати наслідки.

    «Не драматизуйте ситуацію»
    Тривога є природною реакцією організму для захисту від небезпек і небезпечних явищ. На випадок підвищеного хвилювання і тривожності складіть для себе список речей і занять, які допоможуть Вам почуватися впевнено і спокійно. 

    «Стежте за своїм здоров’ям»
    Пам'ятайте, що впевненіше із хвилюванням і панікою справляється міцний організм з хорошим імунітетом. Тому, висипайтеся, відпочивайте, робіть перерви у повсякденних завданнях, подбайте про повноцінне і якісне харчування.

    «Оцініть реальність, займіться справою»
    Запитайте себе: «Як я себе почуваю?» Якщо все добре, це привід порадіти за себе, але ніяк не панікувати. Займіться справою! Працюйте, вчіться, читайте, розвивайтеся і частіше говоріть своїм близьким, як ви їх любите! Це покращує настрій!

Методи подолання панічного стану

   Фізичний метод

   Психічне та фізичне здоров’я людини нероздільні, а регулярне виконання фізичних вправ урівноважує нервову діяльність. Дозована ходьба, оздоровчий біг, плавання, велоспорт – ідеальні засоби для зняття напруги, покращують сон і не мають вікових обмежень. Тому, постійно робіть фізичні вправи і змінюйте їх, щоб не набридали.
   Стимулюйте свою нервову систему, це розслабляє розум і тіло. Пам’ятайте, навіть якщо Ви не можете контролювати подію, яка спричинила стрес, ви все ж таки маєте деякий контроль над тим, як реагуєте на це. Виконуйте дихальні вправи.

   Поведінковий метод
    Навчіться прислухатися до себе. Вміння слухати себе допомагає краще розуміти свої потреби. Віднайдіть своє хоббі. Це допомагає зменшити стрес, зняти тривожність, знизити тиск, нормалізувати частоту серцевих скорочень і рівень гормону стресу.

   Розумовий метод
   Ви не можете змінити стресову ситуацію, але можете змінити свою реакцію на неї. Мати кращі сподівання, зберігати почуття гумору у скрутному становищі або розглядати ситуацію як випробування Вашої віри – все це способи керування своїми емоціями і подолання найбільш тривожних ситуацій.

   Арт-терапевтичний метод
   Малювання, ліплення, музика, фотографія, кінофільми, книги, акторська майстерність і багато такого іншого дозволяють розібратися у своїх почуттях, переживаннях і емоційних станах, створюють передумови для регуляції емоційних станів та реакцій, підвищують особистісну цінність, сприяють формуванню позитивної "Я-концепції", підвищують впевненість в собі. Бажаємо всім здоров’я, душевного спокою, позитивного мислення.

Адаптація до нової реальності. Як пережити карантин з дітьми

   Радість — це те, що зараз можна пробувати протиставити тривозі.

 

   Боятися нормально. Ненормально зовсім не боятися, коли є реальна загроза. Але коли ми боїмося, ми здійснюємо багато безладних нелогічних дій. Було б здорово написати список того, що важливо робити. Не просто зробити перепост або роздрукувати картинку, а самому — руками, можна разом з дітьми, написати або намалювати свій список. І свій план дій. Це допоможе і думки структурувати, і в тіло повернутися. У списку важливо описати план — що робимо зараз. Що робимо в разі хвороби. Кому дзвонимо, кого викликаємо. Список гарячих телефонів — взагалі корисна річ.

   Ніхто зараз не знає, скільки триватиме карантин. Як усвідомити батькам, що це може бути дуже надовго, як пояснити це дітям? Це питання адаптації. Ми живемо у світі, у якому ні до чого неможна підготуватись. І здатність адаптуватись – це важливо для виживання. Треба вміти приймати ситуацію. Коли находить тривожний настрій, вдаватись до техніки дрібних кроків. Треба питати себе – що я можу зробити просто зараз. І в цей момент, коли ти повертаєшся обличчям до реальності, можна вибудувати собі найдрібніші кроки. Наприклад – зараз я помию посуд або перевірю, скільки в мене є мила, або подумаю, що зараз ліпше – написати пост до фейсбука чи зайнятись чимось з дитиною, і ці маленькі кроки зроблять нас міцнішими.

   Діти від сьогодні на карантині. Важливо їм пояснити, що відбувається і чому. Наприклад: «Зараз багато людей в різних країнах захворіли. Пам’ятаєш, коли ми хворіли, то, щоб не заразити інших і швидше відновитися, ми залишалися вдома. І навіть не ходили ні до кого на день народження. І в кіно. Щоб вірус не поширювався, щоб люди менше хворіли, особливо, щоб не хворіли діти, вирішили тимчасово закрити школи і садочки. Щоб про вас подбати. Ми в безпеці. Ти будеш вдома і ми придумаємо, чим займатися цими днями».При цьому батькам необхідно пам’ятати — особливо в тривожний час — про те, що важливо залишати за собою право на власний час, власний простір. Дітям корисно знати, що у мами зараз 5, 10, 15 хвилин на турботу про себе, час, коли мама «в хатинці». Так дитина вчиться поважати і свій власний простір. Вчиться того, що про себе можна піклуватися. Дорослі, які весь час перебувають з дітьми, відчувають величезні сенсорні перевантаження. Наша нервова система має ліміт спілкування. Якщо ми не будемо брати паузу — усвідомлено, з повагою до себе — потім будемо  мучитися почуттям провини через те, що зірвалися на дитину. Дітям (навіть немовлятам) ми точно не потрібні в повному контакті 24 години на добу. Як би не було складно, важливо не втрачати відчуття смаку життя. Це буде нашим «імунітетом». Фраза «я вибираю життя» — не просто фраза. Це наш вибір.

Названо побутові предмети, на яких може затримуватися коронавірус

У сезон епідемії коронавірусу людей оточує безліч побутових предметів, на яких можуть затримуватися частинки, які переносять його.      

Сумки. Найбільш активними переносниками коронавірусу є людські руки. Сумки входять в список побутових предметів, до яких руки торкаються особливо часто. До того ж вони ставляться на поверхні, потенційно небезпечні в плані зараження коронавірусом. У нинішніх умовах їх потрібно регулярно чистити і мити.

Те ж саме відноситься до гаманців, портмоне.

Телефон. Дослідження, що проводилося Лондонською школою гігієни і тропічної медицини, показало: на кожному шостому смартфоні виявляються сліди фекалій. За однією з версій, коронавірус може передаватися з калом. В ідеалі потрібно мити руки при кожному використанні гаджетів (до і після) і регулярно протирати їх антибактеріальними серветками.

Ключі.  Ключі також повинні протиратися, адже ми беремо їх руками, на яких можуть затримуватися збудники інфекцій, включаючи коронавірусну.

Серветка. Краще не викидати їх після використання безпосередньо в урну, спочатку слід помістити в поліетиленовий пакет, – інакше серветки загрожують виявитися розповсюджувачами коронавірусу.

Книги, журнали. Перш ніж взятися за них, продезінфікуйте руки, а також необхідна дезінфекція рук після читання.

Навушники. Їх теж слід брати тільки вимитими руками і до того ж тримати в чохлі. Час від часу їх необхідно протирати серветками із дезрозчином.

Годинники з браслетами  та на шкіряних ремінцях також є тими предметами, що можуть забруднюватись та на них можуть затримуватись збудники інфекцій. Тому їх потрібно чистити, мити та обробляти антибактеріальними засобами.

Косметичні засоби, предмети гігієни. В обставинах розгулу коронавірусу потрібно бути дуже уважними до всього, що потрапляє в руки. Тим більше, коли мова йде про засоби, що контактують з обличчя – бальзамами для губ, помадами, гребінцями, зубними щітками, кистями для макіяжу і т.п. Все це повинно ретельно митися і очищатися перед використанням, плюс потрібно бути впевненими в чистоті рук.

 

   

 

НОВИНИ ОСВІТИ
ЗНО -2021

ЗНО 2021: які предмети вибрати та як зареєструватись


Санітарний регламент для шкіл

Санітарний регламент для шкіл: на що звернути увагу


ДПА 2021

Учні 4 та 9 класів складатимуть ДПА у школі


Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2024