Пн, 18.06.2018, 15:23
Вітаю Вас Гість | RSS

ЗОШ І-ІІІ ступеня смт Цумань

Меню сайту

Нормативні документи

 

ОСНОВНІ НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ, ЯКІ НЕОБХІДНІ ДЛЯ РОБОТИ ДИРЕКТОРА ШКОЛИ

ЗАКОНИ УКРАЇНИ

Закон України "Про освіту"(05.09.2017 року)

Закон України "Про загальну середню освіту"

Закон України "Про охорону праці"

Закон України "Про відпустки"

 

ПОЛОЖЕННЯ, ЯКІ РЕГЛАМЕНТУЮТЬ РОБОТУ ЗАКЛАДУ

Типове положення про атестацію педагогічних працівників

Положення про Піклувальну раду навчального закладу

Положення про конкурс "Учитель року"

Готуємося до 2017/2018 навчального року

Про структуру 2017/2018 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів (лист МОНУ від 07.06.2017 № 1/9-315)

ДПА 2018 РОКУ

Особливості проведення цьогорічної державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання роз’яснено в листі МОН України «Про організоване завершення 2017/2018 навчального року та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти» від 31.01.2018 №1/9-66.

ДПА у формі ЗНО ► проходить для здобувачів повної загальної середньої освіти з 22 травня до 14 липня: основна сесія — 22 травня — 13 червня додаткова сесія — 02–14 липня.

Три предмети ЗНО:  ЗНО охоплює 3 предмети: українська мова, математика або історія України (20 — поч. 21 ст.), предмет за вибором: – біологія – хімія – фізика – географія – іноземна мова (англійська, або німецька, або іспанська, або французька мови), математика, історія України (20 — поч. 21 ст.).

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/2178-yakiy-rozklad-dpa-u-form-zno-na-tsey-rk

Про завершення навчального року та проведення ДПА- 2018

ЯКІ ПОВНОВАЖЕННЯ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Встановлює структуру навчального року.

Визначає терміни проведення:

 • свята «Останній дзвоник»;
 • випускних вечорів;
 • ДПА учнів 4-х і 9-х класів.

ЯКІ ФОРМИ ДПА

Для здобувачів початкової освіти — підсумкові контрольні роботи з двох предметів:

 • українська мова (оцінювання результатів навчання з української мови та читання). Учні, які почали вивчати українську мову в поточному навчальному році, проходять ДПА за бажанням батьків (одного з батьків) або їх законних представників;
 • математика.

Додатково проходити ДПА з мови національної меншини можуть учні в закладах загальної середньої освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин. Рішення про її проведення ухвалює педрада на підставі письмових звернень батьків (одного з батьків) або їх законних представників і затверджує наказом керівник закладу освіти.

Для здобувачів базової середньої освіти — письмові роботи із трьох предметів:

 • українська мова;
 • математика;
 • предмет за вибором педради: українська література, зарубіжна література, іноземна мова (англійська/німецька/іспанська/французька мови відповідно до навчального плану закладу освіти), історія України, всесвітня історія, правознавство (практичний курс), географія, біологія, хімія, фізика, інформатика.

У закладах освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин третім предметом для проведення ДПА може бути мова національної меншини або інтегрований курс «Література».
 

Для здобувачів повної загальної середньої освіти — зовнішнє незалежне оцінювання. Основна сесія: 22 травня — 13 червня; додаткова сесія: 02-14 липня.

 

З ЯКИХ ПРЕДМЕТІВ ПРОВОДИТИМУТЬ ДПА У ФОРМІ ЗНО

ДПА здобувачів повної загальної середньої освіти проводитимуть із трьох предметів:

 • українська мова;
 • математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ ст.). Учні мають право обрати один із зазначених предметів незалежно від профілю закладу освіти;
 • предмет за вибором. Учні обирають один із зазначених предметів: біологія, хімія, фізика, географія, іноземна мова (англійська, або німецька, або іспанська, або французька мови), математика, історія України (період ХХ — початок ХХІ ст.).

Учні, які другим предметом обрали математику, третім предметом можуть обрати історію України і навпаки.
 

У закладах освіти з навчанням або вивченням мов національних меншин учні можуть додатково проходити ДПА з четвертого предмета — мови національної меншини.

ДПА з мови національної меншини проводять за місцем навчання за завданнями, що укладають учителі закладу освіти.
 

Учні закладів загальної середньої освіти з вечірньою (заочною) формою навчання та вечірніх/заочних класів закладів загальної середньої освіти, які виявили бажання взяти участь у ЗНО, проходять ДПА у формі ЗНО з трьох предметів.

ВИМОГИ ДО ЗАВДАНЬ

Використовують єдині завдання, які укладають вчителі закладу освіти, відповідно до затверджених орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань.

Затверджує завдання керівник закладу освіти.

Особливості проведення ДПА з іноземної мови у формі ЗНО роз’яснені у листі МОН від 15.01.2018 № 1/9-27.
 

Для учнів закладів загальної середньої освіти з вечірньою (заочною) формою навчання та вечірніх/заочних класів закладів загальної середньої освіти, які виявили бажання проходити ДПА за місцем навчання, завдання укладають вчителі закладу освіти, відповідно до затверджених орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань.

ЯК ОЦІНЮВАТИМУТЬ

Зараховуватимуть результати виконання усіх завдань сертифікаційної роботи ЗНО або частини з них (залежно від предмета відповідно до затверджених загальних характеристик сертифікаційних робіт).

Зазначатимуть результати ЗНО у вигляді оцінок рівня навчальних досягнень за шкалою 1-12 балів у відомостях результатів ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти, проведеної у формі ЗНО, за встановленою формою.

Оцінки за ДПА вносять до додатка до атестата про повну загальну середню освіту з урахуванням наслідків розгляду апеляційних заяв учнів щодо результатів ЗНО.
 

Особам, які з’явилися для проходження ДПА у формі ЗНО та роботу над тестом яких достроково припинено у зв’язку із допущеними ними порушеннями процедури проходження ЗНО, виставляють нуль тестових балів, що відповідає одному балу за ДПА. Відповідно до документа про освіту за ДПА з цього предмета виставляють 1 (один) бал.

Оцінки за ДПА виставляють у:

 • класному журналі у колонку з написом «ДПА» без зазначення дати після колонки з написом «Річна»;
 • табелі навчальних досягнень;
 • додатку до свідоцтва про базову середню освіту.

Оцінки з ДПА заносять до:

 • протоколу державної підсумкової атестації;
 • Книги обліку і видачі свідоцтв про базову загальну середню освіту;
 • Книги обліку і видачі атестатів про повну загальну середню освіту.

Результати ДПА не враховують при виставленні річних оцінок з предметів, з яких учень (вихованець) проходив ДПА.
 

ДЕ ПРОВОДИТИМУТЬ ДПА

За місцем навчання ДПА проходять учні:

 • 4-х і 9-х класів закладів загальної середньої освіти;
 • закладів загальної середньої освіти з вечірньою (заочною) формою навчання та вечірніх/заочних класів закладів загальної середньої освіти;
 • які тимчасово навчалися за кордоном і повернулися в Україну після проведення ДПА у формі ЗНО (після проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання) з певного(их) навчального(их) предмета(ів);
 • які перебувають в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах;
 • закладу загальної середньої освіти «Міжнародна українська школа».

Їм надано також право пройти ДПА на територіях країн їх перебування.

У закладі загальної середньої освіти «Міжнародна українська школа» або іншому закладі освіти системи загальної середньої освіти України, що розташований на території, підконтрольній українській владі, проходять ДПА за екстернатною формою учні, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія населених пунктів на лінії зіткнення, але які не навчаються у закладах системи загальної середньої освіти, розташованих на території, підконтрольній українській владі.

Таких учнів зараховують за будь-якою формою навчання (денна, вечірня, дистанційна, екстарнатна) у закладі загальної середньої освіти на території України.
 

В уповноважених закладах освіти проходять ДПА за екстернатною формою в порядку, визначеному МОН (наказ МОН від 24.05.2016  № 560), учні, які проживають на тимчасово окупованій території України.

В окремих випадках дозволено проводити ДПА достроково за завданнями, укладеними закладами освіти.
 

ОСОБЛИВОСТІ УЧАСТІ У ДПА У ФОРМІ ЗНО

Звільняють учнів від ДПА у формі ЗНО, які мають захворювання або патологічні стани, наведені у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження ЗНО, затвердженому спільним наказом МОН, МОЗ від 29.08.2016 № 1027/900, якщо вони не реєструвалися для участі у ЗНО.

Учні, які зареєструвалися для проходження ЗНО, мають проходити ДПА у формі ЗНО на загальних засадах.
 

Матимуть можливість пройти ДПА в закладі освіти у вересні поточного року за завданнями, укладеними закладами освіти, особи, які:

 • не з’являться для проходження ДПА у формі ЗНО без поважних причин;
 • зареєстровані на екстернатну форму навчання, але які не зареєструються у встановлені терміни для участі в ЗНО.

Винятком є особи, які проживають на тимчасово окупованій території та особи, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія населених пунктів на лінії зіткнення.

Учні, які через неучасть з поважних причин в основній сесії ЗНО допущені регламентними комісіями при регіональних центрах оцінювання якості освіти до проходження додаткової сесії з певного(их) навчального(их) предмета(ів), але не змогли через поважні причини взяти в ній участь, зобов’язані надати такі документи:

 • рішення регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти про допуск до участі в додатковій сесії ЗНО з відповідного навчального предмета (у вигляді витягу з протоколу);
 • медична довідка або інший документ, що підтверджує об’єктивні обставини неучасті в додатковій сесії ЗНО з цього навчального предмета.

На підставі документів рішенням педагогічної ради закладу освіти та відповідним наказом керівника закладу таким учням надається право пройти ДПА в строки, визначені закладом освіти (але не раніше 14 липня 2018 р.), за завданнями, укладеними закладами освіти

ОРГАНІЗАЦІЙНІ ПИТАННЯ

Реєстрацію для проходження ДПА у формі ЗНО здійснюють з 06 лютого до 19 березня (перереєстрацію — до 02 квітня).

У разі проходження учнями ДПА в пунктах проведення ЗНО, розташованих в інших (не за місцем проживання) населених пунктах, підвезення учнів закладів освіти комунальної форми власності здійснюють за рахунок коштів бюджетів міст обласного значення, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад. Підвезення учнів закладів освіти приватної форми власності — за рахунок коштів фізичних, юридичних осіб.

Підготовка до 2016/2017 навчального року

 

НОРМАТИВНІ ДОКУМЕНТИ

Наказ МОН № 1547 від 30.12.2014 "Про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти"

Наказ МОН України від 20.10.2016 № 1272 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів у 2016/2017 навчальному році»

Наказ МОН України від 30.12.2016 № 1696 "Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 20 жовтня 2016 р. № 1272"

 


 

 


ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ ДПА-2017

Державна підсумкова атестація випускників загальних середніх навчальних закладів розпочнеться:

 • школа І ступеня (початкова школа) 15 травня;
 • школа ІІ ступеня (основна школа) – 1 червня;
 • школа ІІІ ступеня – 23 травня.

 

 

АРХІВ ДПА - 2016

Оформлення роботи з Державної Підсумкової Атестації
Вимоги проведення ДПА учнів 9-х класі
Вимоги проведення ДПА учнів 11-х класів


ПІДГОТОВКА ДО ЗНО

 

Умови прийому до вищих навчальних закладів в 2017 році


 

Підготовка школи до 2015-2016 н. р.

Наказ МОН України від 12.08.2015 № 872 «Про підготовку та організований початок 2015/2016 навчального року в дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних та професійно-технічних навчальних закладах»

Про структуру 2015/2016 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів

Тематика першого уроку

Інстуктивно - методичні матеріали

Інструкції щодо заповнення Класного журналу для 1-4-х класів загальноосвітніх навчальних закладів

Деякі питання проведення в 2016 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти

ДПА 2016

Особливості ЗНО -2016

ЗНО-2016: ГОЛОВНІ ВИМОГИ ТА ОСНОВНІ ДАТИ

З 1 лютого, в Україні розпочнеться реєстрація на участь у зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО). Документи можна буде подати до 4 березня. 

Крок перший  - реєстрацію варто почати з вибору предметів. Для цього треба звернутися в приймальну комісію вишу, куди вступає абітурієнт. Університети вже мають сформувати списки необхідних предметів. 

Крок другий - заповнити реєстраційну карту на офіційному ресурсі Центру оцінювання якості освіти. Ця форма на сайті буде доступна опівдні 1 лютого.

Крок третій -  весь пакет документів ( копію паспорта , реєстраційну картку, 2 фотокартки розміром 3 X 4) віднести до заступника директора школи. Той формує список , який  підтверджує,  що учень дійсно навчається в цій школі і централізовано відправляє в центр оцінювання якості освіти.  

Зареєструватися на ЗНО 2016 можна до 4 березня. І до 18 березня виправити помилки.
 

Охорона праці та безпека життя

 1. Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах
 2. Державні санітарні правила і норми влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу
 3. Типове положення про комісію з питань охорони праці підприємства
 4. Типове положення про службу охорони праці
 5. Положення про розробку інструкцій з охорони праці
 6. Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах
 7. Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві
 8. Порядок розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру
 9. Перелік робіт з підвищеною небезпекою
 10. Порядок опрацювання і затвердження власником нормативних актів про охорону праці, що діють на підприємстві
 11. Правила пожежної безпеки для закладів,установ освіти
 12. Правила безпечної експлуатації електроустановок
 13. Правила безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту в загальноосвітніх навчальних закладах
 14. Порядок забезпечення перевезення організованих груп дітей
Статистика

Зараз на сайті 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Відвідувачі
Друзі сайту
Пошук

Copyright MyCorp © 2018